۲۵ خرداد, ۱۴۰۳

تظاهرات کارگران هندوستان پس از دستگیری یکی از رهبران خود

تظاهرات کارگران هندوستان پس از دستگیری یکی از رهبران خود

پس از انتشار خبر بازداشت شاراد پاوار، تجمع و هرج و مرج بیرون محل اقامت پاوار حاکم شد زیرا بیش از صدها کارگر اعتصابی اعتراضات خشمگینانه‌ای را برگزار کردند و رهبران برخی تشکل‌های کارگری هندوستان را به انفعال متهم کردند.

بنابه گزارش‌های منتشرشده به نقل از خبرگزاری تایمز هندوستان، کارگران هندی خواستار آزادی یکی از رهبران کارگری خود به نام شاراد پاوار شده‌اند.

طبق این گزارش، پس از انتشار خبر بازداشت شاراد پاوار، تجمع و هرج و مرج بیرون محل اقامت پاوار حاکم شد زیرا بیش از صدها کارگر اعتصابی اعتراضات خشمگینانه‌ای را برگزار کردند و رهبران برخی تشکل‌های کارگری هندوستان را به انفعال متهم کردند.

کارگران عضو حزب کنگره ملی (NCP) برای محکوم کردن حمله روز جمعه به اقامتگاه شارد پاوار در بمبئی، تظاهراتی در پونا برگزار کردند که طی آن انکوش کاکاده، سخنگوی کارگران معترض عضو کنگره ملی گفت: “ما حمله به اقامتگاه پاوار را محکوم می‌کنیم. روشی که رهبران حزب بهاراتیا جاناتا (حزب حاکم راست‌گرا هندوستان) با حمایت از این حملات غیرقانونی دنبال می‌کنند، نشان می‌دهد که اقدامات علیه رهبران کارگری از قبل برنامه ریزی شده بود.

گفتنی است که پاوار از رهبران کارگران و کارمندان سازمان حمل و نقل دولتی است که اغلب عضو کنگره ملی هند هستند و حدود یکصدهزار نفر را شامل می‌شوند. آنها از نوامبر سال گذشته به‌طور ‍پراکنده در اعتصاب هستند.

سوپریا سوله، دختر پاوار رهبر کارگری بازداشتی سعی کرد تظاهرکنندگان را بیرون از خانه آرام کند و گفت که آماده است با عوامل شکایت کننده از پدر خود صحبت کند، اما ابتدا باید مطمئن شود که والدینش که داخل خانه بودند، اکنون پس از بازداشت سالم هستند.

طبق گزارش این خبرگزاری هندی، پلیس بعداً بسیاری از معترضان را بازداشت و آن‌ها را با خود برد، و این در حالی بود که نیروهای بیشتری در خارج از خانه مستقر شدند.

از جمله خواسته‌های اصلی کارگران اعتصابی این است که با آن‌ها مثل کارمندان دولت ایالتی رفتار شود و شرکتی که دارای محدودیت نقدینگی است و دچار مشکل خصوصی‌سازی شده، دوباره با دولت ادغام شود.

این اعتراض یک روز پس از آن صورت گرفت که دادگاه عالی بمبئی از کارگران خواست تا کار خود را تا ۲۲ آوریل از سر بگیرند. پس از حکم دادگاه، پاراب وزیر حمل و نقل اطمینان داده بود که هیچ اقدامی علیه کارگرانی که در مهلت تعیین شده توسط به وظیفه ملحق می‌شوند، انجام نخواهد شد. اما بعد از ظهر جمعه، گروهی از کارمندان به محل اقامت پاور رسیدند و شروع به سر دادن شعارهایی علیه وزیر اتحادیه‌ها و أصناف هندوستان کردند. برخی از معترضان نیز در حال پرتاب کفش به سمت خانه دیده شدند.

طبق این گزارش، از زمان شروع اعتصاب، حدود ۱۲۰ کارمند بر اثر خودکشی ناشی از فقر گسترده در هندوستان جان خود را از دست داده‌اند. یکی از معترضان به خبرنگاران گفت: این خودکشی نیست، بلکه قتل است که ناشی از سیاست دولت است. شراد پاوار هیچ کاری برای حل این موضوع انجام نداده و مجرم اصلی دولت دست راستی است.

دیلیپ والز-پاتیل، وزیر کشور هندوستان، گفته است که کارگران نباید قانون را بازیچه خود می‌گرفتند. او بدون نام بردن از کسی گفت که «به خوبی شناخته شده» بود که آشوبگران را تحریک می‌کرد. وی ادامه داده است که: دولت ایالتی آماده گفتگو با کارگرانی است که وزارت کشور آن‌ها را «آشوبگر» می‌نامد. وزیر دادگستری اجتماعی ایالت دانانجی موند نیز ادعا کرد که این یک «آشوب از پیش برنامه ریزی شده با هدف دفاع از جرائم شراد پاوار» بوده است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیو شاخص

دسته ها