۳۰ خرداد, ۱۴۰۳

حمایت پنج سندیکای فرانسوی در بیانیه اول ماه مه ، در دفاع از معلمان و کارگران زندانی در ایران

حمایت پنج سندیکای فرانسوی در بیانیه اول ماه مه ، در دفاع از معلمان و کارگران زندانی در ایران

پیام سندیکاهای فرانسه به کارگران ایران 

به مناسبت ۱ مه ۲۰۲۲ 

 

ما سازمان‌های سندیکایی فرانسوی س اف د ت، س ژ ت، اف اس او، سولیدر، او ان اس آ، چندین سال است که مشترکاً از مبارزات شما برای دفاع از حقوق و آزادی‌هایتان حمایت می‌کنیم. ما به خوبی واقفیم که شما تحت چه شرایطی این مبارزه را به پیش می برید: سرکوب بسیار شدیدی که توسط مقامات ایرانی اعمال می شود و شرایط بسیار دشوار کار و زندگی برای مردم ایران. 

حق تشکیل آزادانه اتحادیه‌های کارگری و عضویت در سازمان‌هایی که کارگران را نمایندگی کنند و واقعاً مستقل هستند، از آرمان‌های مشروع و کاملاً به رسمیت شناخته شده در حقوق بین‌الملل است. 

ما از خواسته‌های شما حمایت می‌کنیم تا این که سرانجام دولت ایران به این حقوق بین‌المللی گردن نهد، حقوقی که دولت ایران به عنوان یک عضو سازمان جهانی کار ملزم به رعایت آن‌ها است! 

ما اخراج‌های ناعادلانه، حبس‌ها و فشارهای قضایی علیه کسانی که از حقوق اساسی خود دفاع می‌کنند و خواستار آزادی سندیکا هستند را محکوم می‌کنیم. ما برای آزادی بی قید و شرط همه سندکالیست‌های زندانی تلاش می‌کنیم و در جهت کمک به پایان دادن به این شرایط غیرقابل قبول، به افشای هر چه بیشتر موارد سرکوب ادامه خواهیم داد. 

به مناسبت اول ماه مه، روز جهانی همبستگی، ما بار دیگر حمایت بی دریغ خود را از شما در نبرد سختی که برای آزادی همه زنان و مردان، برای کرامت زنان و مردان زحمتکش، برای رعایت حقوق بشر به پیش می برید، تجدید می کنیم. 

در ۳۰ آوریل ۲۰۲۲، در آستانه روز جهانی کارگر، رسول بداغی به همراه جعفر ابراهیمی، محمد حبیبی و علی اکبر باغانی با خشونت در منازل خود بازداشت شدند. آن ها همه اعضای انجمن معلمان هستند. آن‌ها را به مکان‌های نامعلومی منتقل کردند و کامپیوتر و تلفن آنها را ضبط کردند. 

در ۱ مه ۲۰۲۲، وضعیت حکومت نظامی اعلام نشده در تهران و سایر شهرهای بزرگ حاکم شد. در این روز چندین استان شاهد درگیری بسیار خشن پلیس بوده و ده‌ها معلم دستگیر شدند. آزادی معلمان زندانی، بیمه درمانی و علیه خصوصی سازی آموزش عمومی از جمله خواسته‌های معلمان بود. 

ما سازمان‌های سندیکایی فرانسوی بار دگر بر همبستگی خود با قربانیان سرکوب رژیم ایران به ویژه سندیکالیست‌ها تاکید می ورزیم. ما این سرکوب‌های غیرقابل تحمل را به شدت محکوم می‌کنیم. 

ما خواستار خواهان لغو همه محکومیت های غیرعادلانه و خلاف آزادی‌های و حقوق بنیادی هستیم. همچنین خواهان آزادی فوری و بدون قید و شرط همه مبارزین زندانی شده به خاطر فعالیت‌های سندیکایی‌شان هستیم و نیز آزادی تمامی زندانیان عقیدتی و نویسندگان. 

ما همچنین از رژیم ایران می‌خواهیم که به پیمان‌های بین‌المللی که دولت ایران امضا کرده، از جمله حق ایجاد تشکل‌های مستقل، حق برگزاری تجمعات، حق اعتصاب، و حق قراردادهای جمعی، احترام بگذارد.. 

 

پاریس، ۵ مه ۲۰۲۲ 

                                                                                                                          

  کنفدراسیون دموکراتیک فرانسوی کار (س اف د ت)                                    CFDT :  dszliwka@cfdt.fr 

 کنفدراسیون عمومی کار (س ژ ت)                                                           CGT :  n.ferouse@cgt.fr 

 کنفدراسیون متحده سندیکایی (اف. اس. او)                                  FSU :  michelle.olivier@snuipp.fr  

 اتحاد سندیکایی همبستگی (سولیدر)                                     Solidaires :  contact@solidaires.org       

 اتحاد ملی سندیکاهای مستقل (او ان اس آ)                                       UNSA :  rachel.brishoual@unsa.org

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیو شاخص

دسته ها