۳ تیر, ۱۴۰۳

زندان قرچک تبعیدگاه برای مرگ تدریجی زندانی است

زندان قرچک تبعیدگاه برای مرگ تدریجی زندانی است

وضعیت آب زندان

در اولین روز جا به جایی از زندان ۲۰۹ اوین به زندان قرچک به قرنظینه این زندان منتقل شدم. اب مصرفی ان به قدری غیرقابل استفاده بود که نتوانستم از ان بنوشم به اجبار به لیوانی چای که روی ان الودگی اب مانند سر شیربسته شده بود، چای نوشیدم که دچار تهوع و استفراغ شدم. در زندان از همین اب برای پخت‌وپز غذا، چای و نوشیدن استفاده می‌کنند.

طبق اظهارات بازرسان از زندان قرچک، سیستم اب زندان غیر بهداشتی است تا حدی که زندانیان کارتن‌خواب و گورخواب چار مشکل گوارشی شده‌اند. به همین خاطرنتوانسته‌ام از غذا و اب زندان استفاده مفید کنم مگر رفع جوع برای نمردن و گرسنه‌نماندن. اضافه کنم تمام مسئولان هم به اب غیرقابل‌شرب این زندان اعتراف دارند.
من این رفتار را نوعی تهدید در خصوص زندانیان، به خصوص زندانیان سیاسی و عقیدتی می‌دانم که هدف ان ازبین‌بردن این زندانیان است.

بوی نامطبوع و غیرقابل تحمل فاضلاب زندان، همراه با گازامونیاک که حتی طبق گفته بازرسان همراه با یک نوع گاز ناشناخته دیگر هم می‌باشد. این بو و الودگی را زندانی از شب تا صبح از صبح تا شب باید تحمل کند که باعث مشکلات تنفسی می‌شود.

وضعیت گرمایشی زندان در این روزهای سرد

گرما را از طریق کانال کولربه اتاق‌ها وارد می‌کنند که همراه با گرما، دود گاز منواکسید کربن وارد اتاق می‌شودکه نتفس زندانیان را دچار مشکل می‌کند و موجب تنگی نفس می‌شود.

این نکات را همراه با وضعبت غذایی و موارد وحشتناک دیگر زندان در بازدید معاون دادستان کل کشور از زندان به او منتقل کردم. در این نامه فقط به دو مورد تنفس و اشامیدن اکتفا کردم. چنانچه رسیدگی نشود دست به اعتراض خواهیم زد در برابر این شکنجه تدریجی و مستمر برای زندانیان.

زندان قرچک
نرگس محمدی

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیو شاخص

دسته ها