۱ تیر, ۱۴۰۳

شاپور احسانی‌راد علیرغم نیاز به تداوم درمان به زندان بازگردانده شد

شاپور احسانی‌راد علیرغم نیاز به تداوم درمان به زندان بازگردانده شد

امروز یکشنبه ۳۰ مردادماه شاپور احسانی راد عضو هیأت مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران برای تحمل دوران حبس خود به زندان اوین بازگردانده شد.

شاپور احسانی‌راد روز ۲۲ فروردین به مرخصی درمانی اعزام شد. در خارج از زندان و پس از انجام آزمایشات متعدد مشخص شد که هر دو چشم او باید مورد جراحی پیوند قرنیه قرار بگیرد. در تاریخ ۱۸ اردیبهشت چشم راست او مورد جراحی قرار‌ گرفت و جراحی چشم چپ او بخاطر هزینه‌های بالا به زمان دیگر موکول شد. در این‌ مدت با تأیید پزشک معالج و پزشک معتمد سازمان پزشکی قانونی تحت مداوا و مراقبت‌های پس از عمل قرار داشت و اکنون نیز بایست یکماه دیگر تحت مراقبت میبود تا پس از آن بخیه‌های چشم خارج می‌گشت اما از طرف شعبه اجرای احکام به زندان فراخوانده شد و مرخصی درمانی‌اش تمدید نگردید. توصیه‌ی پزشکان بر عدم‌بازگرداندن شاپور به زندان بود چون تا قبل از خارج کردن بخیه‌ها امکان عفونت در داخل زندان و با توجه به عدم امکان رعایت مسایل بهداشتی وجود دارد.

لازم به ذکر است که طبق ابلاغیه‌ای که برای شاپور احسانی‌راد صادر شده است، روز ۷ شهریورماه نیز قرار است برای پرونده‌سازی جدیدی که در زندان برای او و چند نفر از دیگر زندانیان سیاسی صورت گرفته است در شعبه ۱۰۱ دادگاه عمومی فشافویه مورد محاکمه قرار ‌گیرد.

شاپور احسانی‌راد نماینده سابق کارگران کارخانه پروفیل ساوه، عضو هیات مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران، عضو هیات مؤسس شورای کارگری بازنشستگان تأمین اجتماعی (بستا) و از هماهنگ‌کنندگان طومار چهل‌هزار نفره‌ی کارگران برای افزایش دستمزد است که در تاریخ ۷ مرداد سال ۹۸ توسط اطلاعات سپاه دستگیر و‌ پس از ۳۶ روز بازداشت با قرار وثیقه موقتاً آزاد شد. او بعدتر توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست ایمان افشاری به شش سال زندان محکوم شده و از تاریخ ۲۷ خرداد سال ۹۹ تاکنون در حال سپری کردن این دوره محکومیت است.

شاپور احسانی‌راد کارگر بازنشسته‌ی ۶۵ ساله‌ای است که سال‌های زیادی از عمر خود را صرف دفاع از حق کارگران نموده است و نهادهای امنیتی و قضایی بخاطر ضدیت و دشمنی با کارگران و مزدبگیران او را زندانی کرده و به این هم بسنده نکردند و بخاطر اعمال فشار بیشتر در زندان نیز دست به پرونده‌سازی جدیدی برای او و دیگر همبندی‌های‌اش زدند. هم‌اکنون نیز باوجود نیاز شاپور برای تکمیل دوران درمان‌اش در خارج از زندان حاضر به تمدید مرخصی وی نشدند و او را به زندان برگرداندند.

اتحادیه آزاد کارگران ایران بازگرداندن شاپور احسانی‌راد به زندان را قویاً محکوم می‌کند و مسئولیت سلامت و جان او را تماما متوجه سیستم قضائی و نهادهای امنیتی می‌داند و خواستار آزادی فوری و بی قید و شرط شاپور ‌‌و تمامی کارگران، معلمان، بازنشستگان و فعالین سیاسی زندانی است.

اتحادیه آزاد کارگران ایران- ۳۰ مردادماه ۱۴۰۱

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیو شاخص

دسته ها