۴ مرداد, ۱۴۰۳

صدور حکم اعدام با اتهام بغی را علیه شريفه محمدی قویا محکوم میکنیم

صدور حکم اعدام با اتهام بغی را علیه شريفه محمدی قویا محکوم میکنیم

بنابر اخبار منتشره ‌شریفه محمدی فعال کارگری و مدنی و از فعالین سابق کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکلهای کارگری با اتهام بغی به اعدام محکوم شده است.

صدور چنین حکم تکان دهنده ای علیه یک فعال کارگری و مدنی در شرایطی انجام شده است که جمهوری اسلامی در بحرانی ترین دوره حیات چهل و شش ساله خود قرار دارد و مردم ایران در  پی خیزش انقلابی “زن زندگی آزادی” و در مبارزه ای تاریخ ساز با عدم شرکت گسترده در مضحکه ای به نام انتخابات ریاست جمهوری، نقطه عطف تعیین کننده ای را در مبارزه علیه استبداد و حرکت به سوی تغییرات بنیادین در کشور خلق کرده اند.

پر واضح است که صدور این حکم جنایتکارانه علیه یک فعال کارگری و مدنی، حکمی متناسب با موقعیت متزلزل خود جمهوری اسلامی برای ایجاد رعب و وحشت در میان فعالین صنفی و سیاسی با هدف به تمکین کشاندن مردمی به پا خاسته است.

صدور حکم اعدام علیه شريفه محمدی فقط یک حکم قضایی از سوی یک قاضی احیانا نادان و کاسه داغ تر از آش برای خوش خدمتی به حکومت نیست. این حکم، حکمی آگاهانه و اقدامی سیستماتیک از سوی نهادهای امنیتی برای وحشت پراکنی در صفوف جنبشهای اجتماعی و حاشیه ای کردن آنها در تحولات سیاسی آتی کشور است.

حکم اعدام شريفه محمدی و دیگر زندانیان سیاسی و معترضین در خیزشهای مردمی باید فورا و بی هیچ قید و شرطی ملغی شود. مبارزه برای لغو حکم اعدام و آزادی شريفه محمدی و دیگر زندانیان سیاسی و صنفی و مدنی و عقیدتی یک جبهه مهم و تعیین کننده مبارزه ما کارگران و مردم ایران برای تغییرات بنیادین در کشور و شکل دهی به جامعه ای آزاد و برابر و مرفه است.

پرچم مبارزه علیه سرکوب را هر چه بر افراشته تر داریم و در هر اعتراض صنفی و سیاسی در گستره‌ی داخلی و بین المللی خواهان لغو فوری حکم اعدام زندانیان سیاسی و معترضین خیزشهای مردمی بشویم.

آزادی بی قید و شرط زندانیان سیاسی و خیزشهای مردمی یک گام تعیین کننده در پیشروی مبارزات آزادیخواهانه و برابری طلبانه ما کارگران و مردم ایران است.

اتحادیه آزاد کارگران ایران- ۱۵ تیر ماه ۱۴۰۳

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیو شاخص

دسته ها