۲۹ اردیبهشت, ۱۴۰۳

فراخوان تجمع کارگران و استادکاران ساختمانی سراسر کشور

فراخوان تجمع کارگران و استادکاران ساختمانی سراسر کشور

با درود به تمامی کارگران ساختمانی کشور

🔸همانگونه که می دانید وضعیت معیشتی کارگران ساختمانی هر روز بیشتر از روز قبل رو به وخامت است و هر روز سفره کم رنگ کارگران و استادکاران ساختمانی کوچک و کوچک می شود.

🔸ارائه خدمات و حتی حقوق قانونی کارگران ساختمانی به فراموشی سپرده شده است در کنار آن کارگران ساختمانی از هیچ گونه حمایت دولتی و مجلس بهرمند نیستند و تنها دلخوشی آنها برخورداری از بیمه تامین اجتماعی هست که بعد از ده ها سال با پیگیری تشکل‌های کارگری و حمایت نمایندگان مجلس در سال ۱۳۸۷ تصویب شده، ولی این خدمات بیمه ای نیز با بدقولی و بی درایتی مسئولین سازمان تامین اجتماعی به مدت دوسال می باشد که متوقف شده و با بخشنامه های ظالمانه بیمه ده ها هزار کارگر واقعی ساختمانی نیز قطع گردیده است.

🔸این در حالی است که علیرغم مکاتبات، مصاحبه ها، جلسات و پیگیری‌های متعدد با وزیر کار و رئیس سازمان تامین اجتماعی، کوچکترین اهمیتی از طرف مسئولین به این قشر مظلوم صورت نگرفته و هیچکدام از بخشنامه های یکطرفه و ضد کارگری سازمان تامین اجتماعی لغو نگردیده و صدها هزار کارگر ساختمانی در نوبت استفاده از مزایای برخورداری از تامین اجتماعی می‌باشند که صدها نفر از آنان در چند سال اخیر به علت حوادث ناشی از کار، بیماری و… فوت نموده یا از کارافتاده شده اند و خودشان و خانواده شان در فقر و فلاکت بسر می‌برند.

🔸در روزهای اخیر شاهد تلاش‌های دولتی‌ها در جهت تضعیف انجمن‌های ساختمانی و بی حرمتی به تشکل‌های کارگری هم بوده ایم.

🔸از این رو ما کارگران ساختمانی باری دیگر با صدای بلند مطالبات قانونی خود را به شرح زیر در روز
سه شنبه ساعت ۱۰ صبح مقابل درب ساختمان مجلس شورای اسلامی، فریاد می زنیم.

📌خواسته های ما

۱. حذف سهمیه بیمه کارگران ساختمانی و تایید نهایی اصلاحیه ماده ۵ بیمه کارگران ساختمانی توسط نمایندگان مجلس در صحن علنی مجلس و بیمه شدن تمامی کارگران و استادکاران ساختمانی که در نوبت بیمه هستند بدون هیچ بهانه و سهمیه بندی
داشتن تامین اجتماعی حق مسلم هر کارگری هست، چه کسانی پشت پرده مافیای ساخت و ساز کشور شده اند که از بساز بفروش ها که جزء متمول ترین و ثروتمند ترین افراد جامعه هستند حمایت می‌کنند تا کارگر ساختمانی بیمه نشود ما صدقه نمی‌خواهیم کارفرمای ثروتمند ما وظیفه دارد کارگر را بیمه کند.

۲. بهرمند کارگران ساختمانی از مزایای قانون مشاغل سخت و زیان آور و غرامت ایام بیماری،

۳. صدور دستورالعمل‌های قاطع و کاربردی در الزام کارفرمایان به رعایت مسائل ایمنی در صنعت ساختمان و کاهش حوادث ناشی از کار

۴. لغو دستورالعمل های یک طرفه سازمان تامین اجتماعی بر علیه کارگران ساختمانی از قبیل حذف بیمه کارگران تاسیسات، لوله کش آب و لوله کش گاز، قطع بیمه کارگران به بهانه عدم پرداخت بیمه بمدت 3ماه، واگذاری بازرسی کارگران ساختمانی به کارگزاریها که کوچکترین تخصصی در امر بازرسی ندارند، بی توجهی به انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی در امر شناسایی و بازرسی کارگران واقعی علیرغم تاکید کارگروه قانون رفع موانع اجرایی بیمه کارگران ساختمانی و مصوبات هیئت امنای سازمان.

۵. کاهش پرداخت حق بیمه ۳۵ سال برای کارگران ساختمانی

۶. واگذاری تنظیم و صدور بخشنامه های مربوط به کارگران ساختمانی به کمیته مورد اشاره در اصلاحیه ماده ۵ قانون بیمه کارگران ساختمانی جهت جلوگیری از اجحاف در حق کارگران ساختمانی

۷. تذکر به وزارت راه و شهر سازی، وزارت کار و سازمان تأمین اجتماعی در جهت به رسمیت شناختن تشکل‌های کارگری بویژه بیش از ۴۵۰ انجمن صنفی کارگران ساختمانی که از حیث گستردگی جغرافیایی و تعداد عضو در یک صنف تخصصی بزرگترین تشکل کارگری کشور میباشد. تقویت تشکل‌های کارگری بخش ساختمان و جلوگیری از تضعیف آنها با صدور بخشنامه های یک طرفه و بدون مشورت با تشکل‌ها

📌مکان تجمع

استان تهران : مقابل مجلس

📌تاریخ تجمع

سه شنبه ۵بهمن ۱۴۰۰، ساعت ۱۰ صبح

🔸مسئول روابط عمومی کانون انجمن های کارگران و استادکاران ساختمانی سراسر کشور
یکشنبه سوم بهمن ماه

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیو شاخص

دسته ها