۳۱ خرداد, ۱۴۰۳

فراخوان شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران

شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران

به نام خداوند جان و خرد

انتقاد عقلانی، ابزار ما بود اما جواب شما، خشونت بود و سرکوب !!!

معلمان گرانقدر، مردم فهیم ایران

🔹در هفته‌ای که در تقویم ملی‌مان به نام معلم مزین شده است، حاکمیت، در سراسر کشور، با احضار و پرونده‌سازی علیه فعالانصنفی معلمان، نشان داد که اهمیت مقام معلم که سال‌ها از آن دم می‌زند، سراب و فریبی بیش نبوده است.

از صبح روز دهم اردیبهشت، عوامل حاکمیت با یورش قرون وسطایی به منازل چهار نفر از خدمتگزاران شریف و صادق جامعه معلمان،آقایان رسول بداقی، محمد حبیبی، جعفر ابراهیمی و علی‌اکبر باغانی، آنها را دستگیر و به زندان اوین منتقل کردند.

🔹پروژه سرکوب علیه کنشگران، به همین‌جا ختم نشد و صبح روز دهم اردیبهشت، در حرکتی به زعم خود گسترده، بسیاری از معلماندر شهرهای مختلف کشور را تهدید، احضار و بازداشت کردند که این احضارها و تهدیدها، عموماً در جهت تحت فشار قراردادنکنشگران صنفی و لغو تجمع اعتراضی یازدهم اردیبهشت بود.

همچنین، صبح روز یازدهم اردیبهشت، پیش و پس از تجمع، بسیاری از کنشگران صنفی دستگیر شدند که از آن جمع، آقایان: اسکندرلطفی، مسعود نیکخواه، محسن عمرانی، محمود ملاکی، اصغر حاجب، رضا امانی‌فر و هادی صادق‌زاده هنوز در زندان به سر می برند.

همکاران گرانقدر، مردم شریف ایران

🔹در بند هفتم از اصل سوم قانون اساسی،« تامین آزادی های سیاسی و اجتماعی » از تکالیف مسلم دولت برشمرده شده است.

در اصل ۳۹ همین میثاق نامه ملی آمده است:

«هتک حرمت و حیثیت کسی که به حکم قانون، دستگیر، بازداشت، زندانی یا تبعید شده، به هرصورت که باشد، ممنوع و موجب مجازاتاست. »

اکنون پرسش از روسای قوای سه‌گانه، این است که:

آیا به قانون اساسی التزام عملی ندارید که بنابر مصلحت، چشم بر معلم ربایی‌های اخیر و اقدامات قانون شکنانه و غیردمکراتیکحوزه‌ی قضایی و ضابطان آن بسته‌اید؟

آیا پایمال شدن حقوق شهروندی معلمان، آن هم در هفته بزرگداشت مقام آنها، از منظر شما، عین عمل به قوانین نانوشته‌ای است که درآن، فرهنگیان به اقتضای سیاست، از جمله مردم و صاحب حق قلمداد نمی شوند؟

🔹سالهای بسیاری است که آموزش رایگان و معیشت عادلانه معلمان به گروگان تدابیر و تصمیماتی گرفته شده که دستاوردی جز « تبعیض، بی عدالتی، فقر، آموزش ناکارآمد، تربیت فشل و تولید افسردگی و ناهنجاری » نداشته است.

🔹چگونه است که در مرامنامه‌ی مدیریت شما، اجتماع برای دفاع از حقوق غیر ایرانیان روا، جایز و حتی تکلیف به شمار می‌آید اماوقتی نوبت به دفاع از حقوق فرهنگیان و دانش‌آموزان ایران زمین میرسد، این حق مدنی و قانونی، در قالب جعلی و ابزاری «اخلال درنظم عمومی، تشویش اذهان، تبلیغ و تبانی علیه نظام و ضدیت با امنیت ملی » تعریف می‌شود؟

🔹تاسف برانگیزتر این که وزیر آموزش و پرورش در چنین شرایطی، به جای اهتمام به دفاع شرافتمندانه از مجموعه‌ی سازمانی خود،در کنار قانون شکنان می‌ایستد تا شاید سهم بیشتری از سفره قدرت نصیب او گردد.

اگر نمایندگان مجلس، بر این عملکرد ضد معلمی و منفعت جویانه‌ی وزیر، چشم بپوشند، نباید پرسید که آیا نماینده ملت هستید یاخدمتگزار قدرت؟

🔹در حالی که تمام تجمعات اعتراضی معلمان در چارچوب اصول ۲۶ و ۲۷ قانون اساسی و در جهت ارتقای کیفی و عادلانه‌سازیآموزش و ترمیم معیشت فرهنگیان و در فضایی لبریز از خشونت پرهیزی صورت گرفته است بی اعتنایی محض حاکمیت به آنها و تداومتصمیمات ناعادلانه و ضد آموزش، نشان از آن ندارد که گویا اراده‌ای به عمد می‌خواهد وضعیت، این چنین بماند!؟

آیا محصول این اراده بنیان‌سوز، اقدام ویرانگر علیه امنیت ملی است یا عدالت خواهی بنیادساز معلمان؟

🔹بنابراین، شورای هماهنگی، ضمن پای فشردن موکد بر استیفای مطالبات معیشتی و آموزشی فرهنگیان و دانش‌آموزان، بازداشت‌هاو احضارهای فله‌ای‌ و غیرقانونی معلمان در دو هفته اخیر و برخورد هنجارشکنانه و بعضا توام با ضرب و شتم آنها را شدیدا محکوم واعلام می نماید که در صورت آزاد نشدن معلمان بازداشتی طی روزهای آتی، در اعتراض به این رفتار انحصارجویانه و ضد مردمسالاری، تجمع خود را این بار در سراسر کشور در روز پنجشنبه ۲۲ اردیبهشت با محوریت ویژه حمایت از معلمان بازداشتی و زندانی وهمچنان عدم اجرای رتبه‌بندی و همسان‌سازی حقوق بازنشستگان و پولی‌سازی آموزش برگزار می‌نماید.

طبیعتا، سران سه قوه، مسئول حفظ جان معلمان زندانی به ویژه آقایان اسماعیل عبدی، اسکندر لطفی و مسعود نیکخواه که در اعتصابغذا به سر می‌برند و دیگرانی که به منظور حمایت به این عزیزان پیوسته‌اند، خواهند بود.

🔰زمان و مکان تجمع : ساعت ۱۰ صبح پنجشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱

تهران، مقابل: مجلس

مراکز استان ها در مقابل ادارات کل

شهرستان ها در مقابل دوایر آموزش و پرورش هر شهرستان

شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران، ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیو شاخص

دسته ها