۱ تیر, ۱۴۰۳

نامه سرگشاده حسن سعیدی

نامه سرگشاده حسن سعیدی

، عضو زندانی سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه:
سناریوسازی نخ نما و دروغ پردازی وزارت اطلاعات و پخش آن از صدا و سیما محکوم است!

کارگران زحمتکش شرکت واحد اتوبوسرانی، کارگران شریف ایران و حقیقت جویان،

اینجانب حسن سعیدی، عضو زندانی سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی، با توجه به ادعاهای کذب و خلاف واقع که توسط وزارت اطلاعات از شبکه یک سیما پخش شد و پیش از این نیز در چند مورد فیلم هایی در این رابطه از شبکه های دولتی پخش شده است، به رغم رسوا و نخ نما بودن شان، لازم دانستم پاسخی شفاف جهت آگاهی افکار عمومی ارائه نمایم.

1- قطعا فعالین سندیکایی فرانسوی، خانم سیسیل کوهلر و آقای جک پاریس تحت شرایط خاص بازداشت شان، اعترافات خلاف واقع و اجباری علیه اینجانب و سندیکای کارگران شرکت واحد کرده اند.

2- دیدار علنی سه تن از اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد در رستورانی در تهران با خانم سیسیل کوهلر و آقای جک پاریس برای آشنایی سندیکای کارگران شرکت واحد و سندیکای (FO) فرانسه و امکان سنجی ارتباط دو سندیکا بوده است. سندیکای کارگران شرکت واحد از زمان بازگشایی سندیکا به صورت علنی ارتباط با سندیکاهای کارگری کشورهای مختلف را در دستور کار خود داشته است و اخبار آن را منتشر نموده است. در این رابطه برخی از اعضای سندیکا به نمایندگی از سندیکای کارگران شرکت واحد سفرهایی خارج از کشور به دعوت رسمی و علنی اتحادیه های کارگری شناخته شده منجمله سندیکاهای کارگری فرانسه، که از جمله شامل شرکت در اجلاس سازمان جهانی کار که دولت جمهوری اسلامی ایران عضو هیات مدیره آن است، داشته اند.

3- ادعای مشمئز کنندۀ دریافت پول از خانم سیسیل کوهلر و آقای جک پاریس توسط اعضای سندیکا که مبتنی بر اقاریر تحت شرایط بوده است را قویا تکذیب می کنم و به تبع آن دیگر اقاریر این دو عضو سندیکای (FO) فرانسه در مورد دریافت پول برای مصارف استخدام افراد برای حضور در تجمعات، تامین مالی اعضای سندیکا، تامین مالی کارگران اخراجی، تامین مالی دستگیرشدگان سندیکایی و خرید اسلحه که مضحک ترین ادعای مطرح شده در این فیلم می باشد را رد می کنم.

4- در فیلم منتشر شده ادعا شده است که کارگران شرکت واحد و معلمان در پی دیدار با این دو عضو سندیکای (FO) فرانسه و تاثیرپذیری از آنان تجمعاتی اعتراضی برگزار کرده اند و ناشیانه فیلم های اعتراضات پیش از حضور این دو عضو سندیکای (FO) را در آن گنجانده اند، اما با مراجعه به کانال تلگرام سندیکای کارگران شرکت واحد مشخص می شود که فیلم مربوط به تجمع کارگران شرکت واحد در مقابل مجلس در آبان ماه ۱۳۹۵بوده است.

5- ادعاهای کذب نسبت به اینجانب و آقایان شهابی و رضوی، همچنین پرونده سازی برای مترجمین خوشنام خانم آنیشا اسدالهی و آقای کیوان مهتدی، و نیز فعالین صنفی معلمی، در قالب پخش چند بارۀ فیلم از طریق شبکه های مختلف سیما در حالی صورتی گرفته است که بر اساس قانون جاری کشور پیش از صدور حکم نهایی دادگاه، مجرم قلمداد نمودن افراد جرم محسوب می گردد. لذا حق شکایت از وزارت اطلاعات و صدا و سیما و پخش دفاع خود به همان میزان از شبکه سیمای مربوطه را محفوظ می داند.
سندیکای کارگران شرکت واحد در هر شرایطی همواره از حقوق کارگران شرکت واحد و همبستگی با سایر کارگران، و از حقوق آنها، دفاع نموده است.

کارگر زندانی، حسن سعیدی
بند 4 زندان اوین

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و‌حومه
۱۹ مهر ۱۴۰۱

🔻این جنبش را سر بازایستادن نیست

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیو شاخص

دسته ها