۷ خرداد, ۱۴۰۳

✍️جعفر عظیم زاده » تشکیل پرونده و اعلام جرم علیه ۵ زندانی سیاسی در زندان اوین

جعفر عظیم زاده » تشکیل پرونده و اعلام جرم علیه ۵ زندانی سیاسی در زندان اوین

بدنبال قتل بکتاش آبتین و اعتراضاتی که در زندان اوین علیه این قتل از سوی زندانیان سیاسی صورت گرفت، صبح روز سه شنبه ۱۹ بهمن ماه مجتبی نایری و پیمان پورداود به همراه سه زندانی سیاسی دیگر به شعبه هفت بازپرسی دادسرای اوین احضار و با دستبند و لباس زندان به این شعبه منتقل و مورد بازپرسی قرار گرفتند.

در این بازپرسی که بدون اطلاع قبلی این ۵ زندانی سیاسی و وکلای آنان صورت گرفت، بازپرس شعبه با تفهیم دو اتهام اخلال در نظم زندان و تبلیغ علیه نظام از آنان خواست آخرین دفاعیات خود را بنویسند.

اتهام اخلال در نظم زندان و تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی در حالی به مجتبی نایری و پیمان پور داود به همراه سه زندانی سیاسی دیگر تفهیم شده است که این زندانیان و هم بندیهایشان پیش از قتل بکتاش آبتین بارها خواهان رسیدگی پزشکی موثر و اعزام او به بیمارستان‌های خارج زندان شده بودند اما مسئولین زندان بدون توجه به وضعیت بکتاش و خواست هم بندی هایش، با تعلل در درمان او، عملا باعث قتلش شدند و اینک این زندانیان سیاسی اوین هستند که بدلیل تلاش برای جلوگیری از مرگ انسانی عزیز و بزرگ و همچنین اعتراض به قتل او، می باید مورد محاکمه قرار گیرند.

این وارونگی در بازخواست، محاکمه و اعلام جرم علیه قاتلین و معترضین به قتل، و جابجایی متهمان واقعی با کسانی که خواهان اجرای عدالت هستند، واقعیتی تلخ و از بنیانهای نظم حاکم بر کشور است که اینک در معرض اعتراضات توفنده مردمی قرار دارد.

دور نیست روزهایی که آمرین و عاملین و مسببان قتل زندانیان سیاسی و آزار و اذیت و شکنجه آنان در دادگاهی با حضور هیات منصفه ای هشتاد میلیون نفری مورد محاکمه قرار گیرند.

🔸 برگرفته از صفحه اینستاگرام جعفر عظیم زاده

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیو شاخص

دسته ها