۳۱ خرداد, ۱۴۰۳

📩 نامه کنفدراسیون اتحادیه های کارگری نروژ خطاب به آیت الله خامنه ای

اتحادیه

 

در اعتراض به #دستگیری فعالان سندیکایی #کارگری و #معلمان در ایران

آیت الله سید علی حسینی خامنه ای،
رهبر جمهوری اسلامی ایران

اسلو، ۱۸ مه ۲۰۲۲

🔖 موضوع: دستگیری فعالان سندیکایی کارگری و معلمان در ایران

کنفدراسیون اتحادیه های کارگری نروژ (ال او- نروژ)، به نمایندگی از بیش از ۹۷۰ هزار کارگران در نروژ در اعتراض به نقض حقوق اتحادیه های کارگری و کارگران در کشور شما این نامه را می نویسند.

کنفدراسیون اتحادیه های کارگری نروژ همچنین به شدت نگران اخباری است که نشان می دهد چندین نفر از کارگران و فعالین جنبش مستقل کارگری در ایران به دلیل شرکت در فعالیت مشروع و قانونی سندیکایی مورد آزار و اذیت قرار گرفته و یا بازداشت شده اند.

کنفدراسیون اتحادیه‌های کارگری نروژ نسبت به واکنش اخیر دولت ایران به فعالیتهای بر حق اتحادیه‌های مستقل کارگری، کارگران و فعالان حقوق بشر ایرانی ابراز نگرانی می‌کند. کارگران و اتحادیه های آنها، و نیز فعالان مدافق حقوق بشر، در مورد دستمزدهای کم و پرداخت نشده، افزایش هزینه ها در شرایط وخیم وضعیت اقتصادی در سطح کشور، و عدم آزادی تشکل، بیان، تجمع، اعتراض و اعتصاب که در مقاوله نامه های سازمان بین المللی کار و سایر کنوانسیون های بین المللی به ثبت رسیده است، اعتراض کرده اند.
در روزهای اخیر بار دیگر شاهد موجی از بازداشت فعالان کارگری، معلمان، مدافعان حقوق شهروندی و هنرمندان بودیم. ما به شدت نگران وخیم تر شدن مداوم حقوق بنیادی کارگری و انسانی در جمهوری اسلامی ایران هستیم. این سرکوبها به ویژه منجر به مرگ یا زندانی شدن چندین فعال صنفی و اتحادیه ای در ایران شده است.

کنفدراسیون اتحادیه‌های کارگری نروژ از دولت ایران می‌خواهد که تمام اقدامات لازم را برای آزادی فوری و بدون قید و شرط همه کارگران، اعضای سندیکاهای مستقل و فعالان حقوق بشر از زندان انجام دهد و سرکوب کارگران و اتحادیه‌های کارگری را متوقف کند و به آزادی تشکل و حقوق اتحادیه های کارگری طبق کنوانسیون های ۸۷ و ۹۸ سازمان جهانی کار احترام بگذارد.

کنفدراسیون اتحادیه های کارگری نروژ خواستار آزادی فوری و بدون قید و شرط تمامی فعالان کارگری زندانی، معلمان و فعالین جامعه مدنی است که در روزهای اخیر دستگیر شده اند، از جمله رضا شهابی، آنیشا اسداللهی، ریحانه انصاری نژاد، کیوان مهتدی و همچنین معلمان بازداشتی اول ماه مه از جمله #رسول بداقی، #جعفر ابراهیمی، #اسکندر لطفی، #محمد حبیبی، #محسن عمرانی، #شعبان محمدی، #مسعود نیکخواه، #محمود ملاکی، #رضا امانی فر، #اصغر حاجب و #هادی صادق زاده.

ما مصمم به حمایت کامل سیاسی و روحی از کارگران ایران هستیم، و از خواسته های مشروع آنها برای آزادی تشکل و دستیابی به حقوقشان بدون ترس از دستگیری یا آزار و اذیت حمایت می کنیم.

ارادتمند،
پگی هسن فولسویک
پرزیدنت، کنفدراسیون های اتحادیه های کارگری نروژ

📍رونوشت به:
🔗 رئیس جمهوری اسلامی ایران، ابراهیم رئیسی
🔗 سفارت جمهوری اسلامی ایران در اسلو
🔗 وزارت امور خارجه نروژ
سفارت نروژ در تهران
🔗 کنفدراسیون بین المللی اتحادیه های کارگری (ITU

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیو شاخص

دسته ها