۵ اردیبهشت, ۱۴۰۳

قطعنامه پایانی تجمع سراسری فرهنگیان ایران ۱۱ آذر ۱۴۰۰

اتحادیه

مردم آگاه٬ فرهنگیان شریف ایران

🛑 امروز کشور ما ٬ به خاطر مدیریت ناکارآمد و غیرپاسخگو در شرایطی گرفتار آمده که تحت تاثیر بحران های مختلف طبیعی، زیست محیطی، روحی و روانی ، اخلاقی ، اقتصادی ، اجتماعی، سیاسی، آموزشی ، بهداشتی عرصه ی زندگی هر روز بر مردم تنگ‌تر می شود .

✅ برکسی پوشیده نیست ، که پیامد ابر بحرانهای موجود را توده‌ی مردمی بر دوش می‌کشند ، که دستشان از منابع قدرت و ثروت کوتاه است.

‼️بی‌ گمان ابر بحران‌های یاد شده نتیجه ی عملکرد حاکمیتی است که جان و مال و زندگی مردم و نسلهای آینده را ابزار آزمون و خطای سیاست‌بازیهای خود قرار داده‌است.

⭕️ بحران آب و تخریب محیط زیست و تحمیل فقر و فلاکت بر اقشار گوناکون و سرکوب مطالبات مردم ٬ نمونه‌ای از عملکرد مدیریت چپاولگرانه ایست که امروز دامن کشور را گرفته است.

✳️ نیک می دانیم ، که قربانی این شرایط دهشتناک، همه ی اقشار مردم از جمله، کودکان، جوانان ، زنان، کارگران ، فرهنگیان ، دانشجویان ٬ هنرمندان ، کشاورزان ، نویسندگان و سایر اقشار مولد جامعه ، حتی نسل‌های آینده است.

✳️ در چنین شرایط بحرانی، بیش از ۱۴ سال است که بخشهای گوناگون فرهنگیان بویژه بازنشستگان ، چشم امیدشان برای یک زندگی نسبی به دست دولت و مجلسی است که به نام نماینده‌ی مردم سوگند وفاداری و خدمت به ملت یاد کرده ، اما بیشترین خیانتها را در حق مردم روا میدارند.

♻️ با افسوس بسیار باید گفت : مردم ایران امروز به بهای لقمه‌ای نان گروگان حاکمان بی‌تدبیرند.

❗️بیش از ۱۴ سال است که فرهنگیان شاغل و بازنشسته ، به امید اجرای قانون مدیریت خدمات کشوری و گشایشی در زندگی خود روزگار می گذرانند ٬ اما هرروز بیش از پیش امیدشان به ناامیدی می گراید و اینک بعد از ماهها تبلیغات دروغین در مورد بهبود معیشت معلمان ، شاهد آن هستیم که #طرح رتبه‌بندی‌شاغلان(هشتاددرصدحقوق‌ هیات‌علمی) و #همسان‌سازی‌بازنشستگان (مبتنی‌_بر_قانون_مدیریت_خدمات_کشوری ) توسط دولت و مجلس سلاخی می‌شود.

‼️ فرهنگیان ایران در قالب شورای هماهنگی و نیروهای خود جوش با حضور گسترده ، و مسالمت آمیز در صدها شهر کشور از دولت و‌مجلس خواستار رسیدگی به اوضاع معیشت خود و بهبودکیفیت آموزش و پرورش شده اند‌.

✅ با افسوس فراوان باید گفت آنان که قوانین را وضع کرده‌اند امروز بزرگترین قانون شکنان هستند.
در تازه ترین واکنش به این قانون شکنی‌ها و ابر بحرانهایی که کشور را به سمت ویرانی می کشد، روز نهم آذر ماه جمعی کثیری از فرهنگیان کشور در استان‌های مختلف از جمله قم ، خوزستان ، فارس ، کهگیلویه و بویراحمد٬ قزوین و دیگر شهرها به طور خودجوش پا به میدان نهادند و کلاس‌ها ی درس را تعطیل کردند و نشان دادند که در برابر این همه ستم سکوت نخواهند کرد.

⛔️ شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران ضمن حمایت از اعتراضات صنفی بدنه ی معلمان، به دولت و مجلس هشدار می دهد، تا زمانی که قانون مدیریت خدمات کشوری ، بویژه نظام همسان سازی حقوق بازنشستگان و طرح رتبه بندی شاغلین٬ همانطور که در مُرّ قانون آمده است٬ به اجرا درنیاید.در روزهای آینده همچنان اعتراضات را به اشکال گوناگون از جمله تحصن ٬ تجمع ٬ راهپیمایی٬ تعطیلی کلاس‌ها و سایر اشکال قانونی اعتراض٬ در سراسر کشور تا رسیدن به خواسته های قانونی٬ در فراخوانهای پی در پی ادامه خواهد داد.

‼️یادآوری می شود عواقب هرگونه پیشامد ٬ برعهده ی کسانی خواهد بود٬ که فرهنگ و فرهنگیان را در طول دهه‌های گذشته به بازی گرفته اند.

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران
۹ آذر ۱۴۰۰

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیو شاخص

دسته ها