۲۸ اردیبهشت, ۱۴۰۳

اعتصابات بزرگ کارگری بخش خدمات هندوستان را فلج کرد

اعتصابات بزرگ کارگری بخش خدمات هندوستان را فلج کرد

اتحادیه های مختلف در بخش دولتی در هند این سه‌شنبه دومین روز اعتصاب عمومی را در اعتراض به سیاست کلی دولت نخست وزیر نارندرا مودی، به ویژه سیاست خصوصی سازی، برگزار کردند. کارمندان بانک های دولتی نیز بار دیگر در اعتراض به خصوصی سازی در کشور دست به اعتصاب زدند.

انجمن کارمندان بانک های سراسر هند در شبکه های اجتماعی اعلام کرد که آنها به همراه اتحادیه مرکزی در اعتصاب ملی که در این روزها علیه سیاست های مودی برگزار می شود، شرکت خواهند کرد.

انجمن کارمندان بانک های سراسر هند پس از جلسه مشترک با اتحادیه مرکزی کارگری در ۲۲ مارس این تصمیم را گرفته است.

این سندیکا در بعد از این جلسه ی مشترک گفت که این اعتصاب دو روزه برعلیه سیاست های ضدکارمندی، دهقانی، مردمی و ضد ملی دولت مرکزی است.

علاوه بر بانک ها، کارمندان دیگر بخش های دولتی نظیر زغال سنگ، فولاد، نفت، مخابرات، پست، مالیات بر درآمد، بیمه، راه آهن، بخش های دفاعی در این اعتصاب مشارکت دارند. اعتصاب در شهرهای مختلف هندوستان برگزار می‌شود.

کارمندان به دولت هشدار داده اند که به مطالبات کارمندان و عموم مردم به موقع رسیدگی کند. آن ها گفته اند اکنون زمان پاسخگویی به مطالبات و وعده هایی است که مودی به عموم مردم، زنان و جوانان داده بود.

از جمله خواسته های کارگران اعتصابی عبارتند از: گسترش بخش دولتی، تضمین اشتغال دائم، بازگرداندن حقوق بازنشستگی قدیمی، بازگشت کارکنان اخراجی به کار و تضمین اشتغال مناسب برای کارگران. نمایندگان اعتصابیون تهدید کرده اند که عدم پاسخگویی دولت موجب گسترش شدید اعتصابات و ناآرامی ها خواهد شد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیو شاخص

دسته ها