۵ اردیبهشت, ۱۴۰۳

انجمن صنفی روزنامه‌نگاران نام ۳۰ روزنامه‌نگار که تا ۲۰ دی همچنان در بازداشت بوده‌اند را منتشر کرد

انجمن صنفی روزنامه‌نگاران نام ۳۰ روزنامه‌نگار که تا ۲۰ دی همچنان در بازداشت بوده‌اند را منتشر کرد

به گزارش انجمن صنفی روزنامه نگاران: کمیته و هیئت اجرایی پیگیری وضعیت روزنامه‌نگاران بازداشتی فهرست نهایی از وضعیت روزنامه‌نگاران بازداشتی تا تاریخ ۲۰ دی‌ماه ۱۴۰۱ را تهیه کرده که بر اساس گزارش‌هاى رسمى تا لحظه تهیه این گزارش ۳۰ نفر از روزنامه‌نگاران در بازداشت هستند.

بر اساس این گزارش، از طرفی آمار روزنامه‌نگاران بازداشت شده از آغاز اعتراضات اخير بر مبناى گزارش‌هاى رسمى و غير رسمى حدود ۷۰ نفر بوده که تعدادى از این افراد با قرار وثیقه آزاد شده‌اند.

در عین حال کمیته و هیئت اجرایی پیگیری وضعیت روزنامه‌نگاران بازداشتی، همچنان در حال برقراری ارتباط‌های گوناگون برای به‌دست آوردن اطلاعات به‌روزتر از وضعیت این عزیزان است و اميدوار است كه با استفاده از روش‌هاى قانونى، مدنى و تعامل با مقامات و دستگاه‌هاى مربوطه براى آزادى روزنامه‌نگاران بازداشت شده تلاش كند.

گفتنی است در این راستا‌‌، دیدارها و درخواست‌هایی برای پیگیری وضعیت روزنامه‌نگاران بازداشت شده با برخی افراد مسئول در نهادهای قضایی و امنیتی صورت گرفته و در آینده نیز ادامه خواهد داشت.

همچنین به اطلاع مى‌رساند از زمان شروع اعتراضات تا به امروز تعداد قابل توجهی از روزنامه‌نگاران نیز احضار شده‌اند.

اسامی فهرست روزنامه‌نگارانی که همچنان در بازداشت هستند به شرح زیر است:

۱- فرخنده آشوری ۲ – ایمان به‌پسند ۳ – امیرحسین بریمانی ۴ – میلاد بیدریغ ۵- احسان پیربرناش ۶- علیرضا جباری دارستانی ۷- آریا جعفری ۸ – نیلوفر حامدی ۹- پیام خدابنده‌لو ۱۰- اسماعیل خضری ۱۱ – علی خطیب‌زاده ۱۲- مارال دارآفرین ۱۳- ملیحه درکی ۱۴- سجاد رحمانی ۱۵- سعید سیف‌علی ۱۶- اشکان شمی‌پور ۱۷- مهرنوش طافیان ۱۸- امید طحان بیدهندی ۱۹- امیر عباسی ۲۰- میلاد علوی ۲۱- مهدی قدیمی ۲۲- مریم قناد ۲۳- شهریار قنبری ۲۴- مسعود کردپور ۲۵- الهه محمدی ۲۶- روح الله نخعی ۲۷- امید هرمزی ۲۸- ویدا ربانی ۲۹- فرزانه یحیی‌آبادی ۳۰- حسین یزدی

انجمن صنفی روزنامه‌نگاران در خبر دیگری نوشت: امید طحان بیدهندی و مریم قناد از روزنامه‌نگارانِ بازداشت شده، به قیدِ وثیقه آزاد شدند.

🔻این جنبش را سر بازایستادن نیست

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیو شاخص

دسته ها