۲۸ فروردین, ۱۴۰۳

تجمع کارگران برند “زارا” در اعتراض به معوقات حقوقی

تجمع کارگران برند "زارا" در اعتراض به معوقات حقوقی

کارگران بخش براووی شرکت زارا برای اینکه صدای خود را به گوش مردم برسانند، قبل از شروع شیفت کاری به فروشگاه‌های اصلی زارا رفته و با گذاشتن برچسب‌های ویژه روی محصولات در حال فروش، از مصرف‌کنندگان خواسته بودند تا از آن‌ها حمایت کنند.
به گزارش پایگاه خبری ترکیه‌ای «تمیز گیزی»، کارگران ترکیه‌ای برند مطرح اسپانیایی پوشاک و زیورآلات «زارا» دیروز مقابل فروشگاه مرکزی این شرکت در استانبول جمع شدند.
کارگران بخش براووی شرکت زارا برای اینکه صدای خود را به گوش مردم برسانند، قبل از شروع شیفت کاری به فروشگاه‌های اصلی زارا رفته و با گذاشتن برچسب‌های ویژه روی محصولات در حال فروش، از مصرف‌کنندگان خواسته بودند تا از آن‌ها حمایت کنند. مصرف کنندگان واقعاً این صدا را شنیده بودند و حدود سی هزار نفر طومار کارگران را امضا کردند.
در این طومار از زارا خواسته شده بود حقوق معوقه آن‌ها را پوشش دهد. بدین ترتیب کمپین کارگری توانسته بود صدای آن‌ها را به گوش میلیون‌ها نفر برساند. با این حال، زارا همچنان از پرداخت بدهی خود به کارگران ترکیه‌ای خود خودداری می‌کند.
این بار کارگران این برچسب‌ها را در قالب پلاکاردهای بزرگ چاپ کردند و با در دست داشتن آن‌ها مقابل مغازه‌های زارا ایستادند و به این ترتیب مطالبات خود را به اطلاع مصرف کنندگان بازدیدکننده زارا رساندند و بار دیگر خواستار پرداخت معوقات حقوقی خود شدند.
در مقابل فروشگاه زارا در منطقه نیشانتاشی استانبول، کارگران در یک ردیف ایستادند و پلاکاردهایی در دست داشتند که روی آن نوشته شده بود: «محصولاتی را که می‌خواهید از زارا، نکست و مانگو بخرید، تولید کردم. با این حال، من پول خود را دریافت نکردم.»
کارگران تراکت زیر را به مصرف کنندگان عبوری و همچنین به کارکنان مغازه تحویل دادند:
“دوستان عزیز، ما قبلاً در کارخانه براوو شرکت زارا کار می‌کردیم. ما در این شرکت برای دوره‌هایی بیش از یک سال تا شش سال و نیم کار کرده بودیم. ما برای زارا، نکست و مانگو اجناس تولید می‌کردیم که هر ماه بر کار ما نظارت می‌کردند. از حقوق گرفته تا شرایط کار، همه چیز را زارا، نکست و مانگو که پیمانکاران اصلی ما بودند، تعیین می‌کردند. امسال، شرکت شروع به تاخیر در پرداخت حقوق ما کرد. و در سه ماه گذشته اصلاً وجهی دریافت نکردیم. هر وقت توضیح خواستیم، گفتند شرکت در حال عبور از یک شرایط سخت است، صبور باشید. همه چیز درست خواهد شد! اما در واقع از حقوق خبری نبود.”

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیو شاخص

دسته ها