۱ خرداد, ۱۴۰۳

۳۶۵روز از به بند کشیدن ظالمانه نسرین جوادی گذشت

روز از به بند کشیدن ظالمانه نسرین جوادی گذشت

روز شنبه یازدهم تیرماه ۱۴۰۱ نسرین جوادی (اعظم خضری جوادی) از اعضای اتحادیه آزاد کارگران ایران جهت اجرای حکم ۷ سال زندان به زندان اوین منتقل شد.

نسرین جوادی کارگر بازنشسته ۶۶ ساله‌، عضو هیأت مؤسس شورای کارگری بازنشستگان تامین اجتماعی (بستا) و عضو اتحادیه آزاد کارگران ایران است که در تجمع روز جهانی کارگر سال ۹۸ مقابل مجلس دستگیر شد و پس از ۲۹ روز بازداشت به قید وثیقه آزاد گردید. سپس توسط قاضی افشاری در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به اتهام اجتماع و تبانی جهت اقدام علیه امنیت کشور، اخلال در نظم و آسایش عمومی و ‌تبلیغ علیه نظام در مجموع به ۷ سال زندان و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد و این حکم در دادگاه تجدیدنظر و دیوان عالی کشور هم عیناً تأیید شده است.

مصادیق اتهامات واهی که علیه نسرین جوادی مطرح گردیده است شرکت در مراسم روز جهانی کارگر و حضور در تجمعات و گلگشتهای کارگری و بازنشستگان برای دفاع از مطالبات صنفی است.

وی علیرغم بیماری‌های متعدد و مصرف مکرر دارو و نظر پزشکان متخصص بیمارستان دولتی مبنی بر عدم توانایی تحمل حبس، توسط شعبه ۱ اجرای احکام دادسرای اوین به زندان منتقل شد.

اکنون ۳۶۵ روز از حبس ظالمانه کارگر بازنشسته ایی که فقط و فقط مطالبه گر حقوق خود بود می‌گذرد.

“نسرین عزیز “، صدای بازنشسته ها بعد از زندانی کردن تو رساتر و مستمرتر در هر هفته در شهرهای مختلف به گوش می‌رسد و تا تحقق مطالبات، خیابان را ترک نخواهند کرد و بدرستی در تجمعات شعار می‌دهند “فقط کف خیابون بدست میاد حقمون ” و “ایستاده ایم تا پایان”

پروین محمدی تیر ۱۴۰۲

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیو شاخص

دسته ها